Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe

Skarby Muzeum Narodowego we Wrocławiu - atrakcje Hotelu Tumskiego

Muzeum Narodowe we Wrocławiu, które od 1947 roku zajmuje gmach dawnego Zarządu Prowincji Śląskiej, czyli Rejencji oferuje zwiedzającym szereg ciekawych eksponatów sztuki średniowiecznej, renesansowej oraz barokowej. Znaleźć można tutaj także dzieła lokalnych śląskich twórców oraz współczesne prace zarówno polskich, jak i europejskich artystów.

Jednak Muzeum Narodowe to więcej niż jeden budynek.

 

Zbiory muzealne prezentowane są również w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej. Oddziałem muzeum jest także sławna Panorama Racławicka zlokalizowana w Rotundzie. Warto również wspomnieć o budynku przy pl. Powstańców Warszawy gdzie dominują wystawy stałe sztuki średniowiecznej śląskiej oraz polskiej.

 

Cenne zbiory

 

Najcenniejsze dzieła w kolekcji muzeum we Wrocławiu to bez wątpienia "Madonna z Jezusem i św. Janem" pędzla Agnolo Bronzino, „Portret chłopca” Jeana Chardina, jak również „Pejzaż zimowy z łyżwami i pułapką na ptaki” Pietera Brueghela Młodszego. Obiekty muzealne tylko czekają na to, abyś odkrył ich historię i się nimi zachwycił. A jeśli będziesz szukał ciekawego miejsca na nocleg w centrum Wrocławia, to Hotel Tumski serdecznie się poleca.