Muzeum Przyrodnicze we Wrocławiu

Muzeum Przyrodnicze we Wrocławiu

ATRAKCJE WROCŁAW - MUZEUM NARODOWE WE WROCŁAWIU

Muzeum Przyrodnicze we Wrocławiu to wyjątkowa kolekcja, która liczy około trzech milionów okazów. Bez wątpienia to największy zbiór przyrodniczych artefaktów w naszym kraju, który warto zobaczyć, odwiedzając stolicę dolnego śląska.

Kilka słów o muzeum przyrodniczym Uniwersytetu Wrocławskiego

 

Placówka istnieje od ponad 200 lat, co zdecydowanie daje jej pozycję jednego z najstarszych tego typu miejsc w Polsce. Aktualnie prezentowane są tutaj cztery stałe wystawy tematyczne: Układ kostny kręgowców, Świat zwierząt, Świat roślin, Owady i człowiek. Bez wątpienia do najciekawszych eksponatów należą zwierzęta, których nie spotkamy już w ich naturalnym środowisku, ponieważ wymarły. Znajdziemy tutaj zarówno czajkę jawajską, kulika cienkodziobego, papugę karolińską, wilka workowatego z Tasmanii, gołębia wędrownego, kurobroda różnodziobego czy alkę olbrzymią. Na szczególną uwagę zasługują również szkielety należące co jelenia olbrzymiego czy płetwala błękitnego, a także czaszka pochodząca od tura.

 

Muzeum przyrodnicze we Wrocławiu to miejsce dla każdego.

 

Tutaj zarówno dzieci, jak i dorośli dowiedzą się wiele o otaczającym nas świecie roślin, zwierząt oraz owadów. Jeśli więc chcesz go poznać, to koniecznie odwiedź Wrocław i przenocuj w Hotelu Tumskim, skąd wszędzie będziesz mieć blisko.